Przedszkole przyjazne dzieciom

WARSZTATY Z RODZICAMI

Rozpoczynamy kolejny cykl comiesięcznych, bezpłatnych warsztatów z Rodzicami, na które zapraszamy nie tylko dzwoneczkowe przedszkolaki ale także wszystkie chętne dzieci w wieku przedszkolnym wraz z Rodzicami. Nasze warsztaty to czas spędzony na twórczej zabawie z rówieśnikami oraz możliwość integracji w gronie rodziców.
Warsztaty odbywają się w godzinach 16.00-18.00.

Warsztat  "Ulepimy dziś bałwana"

22 lutego

Olaf z krainy lodu to ulubiona zimowa postać większości dzieci. Wystarczy odrobina dowolnej masy plastycznej, gliny, masy solnej czy porcelanowej lub stara skarpetka aby stworzyć wspólnie z dziećmi urocze bałwanki.

Warsztat  "Pisanki, kraszanki, jajka malowane"

22 marca

Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych to szczególna okazja do poznania przez dzieci polskich tradycji świątecznych. Kolorowe pisanki wielkanocne to elementy, bez których nie wyobrażamy sobie tych świąt.  Dekorowanie pisanek to jedne z najpiękniejszych wspomnień związanych ze świętami wielkanocnymi.
Podczas marcowych warsztatów dowiemy się skąd wywodzi się tradycja malowania jajek, po co się to robi oraz jakie są techniki ich zdobienia

Warsztat  "Kwiecień, plecień…"

26 kwietnia

Wiosną wszystko budzi się do życia. Nagle mamy więcej energii i ochoty na wszystko a nasze dzieci wręcz rozpiera energia. Wiosna jest więc świetnym momentem do wykorzystania tej niespożytej dziecięcej energii np. w formie ekspresji plastycznej.
A jeśli wiosna, to i kwiaty! We wszelkich możliwych kolorach i formach. Na prawdziwy wybuch wiosennych pomysłów liczymy na kwietniowych warsztatach plastyczno- technicznych.