Przedszkole przyjazne dzieciom

Nasza kadra to wykwalifikowani nauczyciele, którzy traktują pracę z dziećmi jako przyjemność i spełnienie.

Dyrektor przedszkola

mgr Agnieszka Cimek – dyrektor, nauczyciel w grupie Chochlików

Pani Agnieszka jest pedagogiem z wykształcenia i zamiłowania. Ukończyła pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej oraz studia podyplomowe z zakresu pedagogiki przedszkolnej w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie oraz studia z zakresu pedagogiki wczesnoszkolnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Obecnie zdobywa dodatkowe kwalifikacje na studiach podyplomowych z zakresu diagnozy i terapii osób z autyzmem i zespołem Aspergera w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej w Lublinie.  Jako wychowawca stara się ukazać przedszkolakom świat pełen szacunku i wzajemnej tolerancji. Uważa, że każde dziecko powinno być akceptowane i kochane, dlatego ważne jest dla niej indywidualne podejście do każdego dziecka – odkrywanie jego możliwości oraz wspólne pokonywanie słabości. Jest osobą pogodną,pełną energii, uśmiechniętą i cierpliwą, a zarazem wymagającą i wytrwałą. Wobec dzieci stara się być przyjazna i życzliwa, ale też konsekwentna. Zawsze odnosi się do Nich z szacunkiem i wyrozumiałością. W Dzwoneczku opiekuje się grupą Chochlików oraz tymi drobiazgami, dzięki którym nasze przedszkole może na co dzień sprawnie funkcjonować.

Nauczyciele i wychowawcy

mgr Elżbieta Karolak – wychowawca w grupie Skrzatów

Pani Ela ukończyła studia magisterskie z zakresu pedagogiki opiekuńczo- wychowawczej z reedukacją na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie oraz studia podyplomowe z zakresu pedagogiki przedszkolnej w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie. Obecnie podnosi swoje kwalifikacje na studiach podyplomowych z zakresu diagnozy i terapii osób z autyzmem i zespołem Aspergera w Wyższej Szkole Społeczno- Przyrodniczej w Lublinie. Praca z dziećmi daje jej dużo satysfakcji i zadowolenia. W swoich działaniach dydaktyczno – wychowawczych kieruje się zawsze dobrem dziecka. Stara się tworzyć dzieciom taką atmosferę i warunki, które zapewniają właściwy rozwój fizyczny i psychiczny. Pani Ela jest wychowawcą w grupie Skrzatów.
W wolnym czasie lubi czytać, słuchać muzyki i aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.
Prywatnie mama 5 letniej Tosi, która od najmłodszych lat jest również naszym przedszkolakiem :)

mgr Anna Gruszkiewicz

Pani Ania, ukończyła studia magisterskie na kierunku pedagogika szkolna z elementami terapii pedagogicznej i animację kultury z artreterapią oraz studia podyplomowe z integralnej edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej z elementami metody Marii Montessorii. W pracy lubi wykorzystywać ciekawe techniki plastyczne ( orgiami, Quisling czy filcowanie na mokro) oraz muzykoterapię. W pracy z dziećmi kładzie duży nacisk na rozwój zdolności matematycznych i plastycznych. Jest osobą radosną, ciepłą i wrażliwą na potrzeby małego człowieka.

Obecnie Pani Ania oczekuje na narodziny swojego dziecka więc życzymy jej dużo zdrowia, siły i wytrwałości i czekamy na powrót Pani Ani do Dzwoneczka już z maluszkiem :)

Urszula Książek – nauczyciel wspomagający w grupie Skrzatów

Pani Ula ukończyła Policealne Studium Zawodowe im. A. i J. Vetterów w Lublinie. W 2018 roku rozpoczęła studia z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

Jest osobą otwartą, ciepłą, uśmiechniętą i pomysłową. Pani Ula pracuje jako nauczyciel wspomagający w najmłodszej grupie. Pomaga Pani Eli w codziennej opiece nad najmłodszymi przedszkolakami. Prywatnie jest mamą dwóch wspaniałych chłopców, interesuje się kuchnią wegetariańską i czynnie spędza czas na wycieczkach rowerowych.

Wioletta Pietroń – wychowawca w grupie Chochlików

Pani Wiola pracuje w Dzwoneczku od września 2010 r. Ukończyła studia licencjackie z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Obecnie kontynuuje naukę na studiach uzupełniających magisterskich i równolegle podnosi kwalifikacje na studiach podyplomowych z zakresu diagnozy i terapii osób z autyzmem i zespołem Aspergera w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej w Lublinie. Pani Wiola jest nauczycielem w grupie 4 latków. Jest osobą obdarzoną wyjątkowym poczuciem humoru i radością życia. Jest przy tym osobą bardzo sumienną, obowiązkową i konsekwentną. Pani Wiola twierdzi, że dzięki pracy z dziećmi nauczyła się patrzeć na świat ich oczami oraz jednocześnie tłumaczyć to, co nowe i niezrozumiałe. Bardzo ważne jest dla niej rozbudzanie ciekawości i wyobraźni podopiecznych.

Sylwia Nasalska – pomoc nauczyciela

Pani Sylwia – pracuje jako pomoc nauczyciela w grupie Chochlików. Jest osobą sympatyczną, miłą, konsekwentną i chętną do pomocy. Prywatnie jest mamą słodkiej pary dzieciaków więc praca z najmłodszymi dostarcza pani Sylwii niezwykle dużo satysfakcji oraz pozwala na zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności.

Aneta Żybura – pomoc nauczyciela w grupie Chochlików

P. Aneta z zawodu jest kucharzem, dzięki czemu w przedszkolnej kuchni wyczarowuje pyszne śniadania i desery. Ukończyła też studium zawodowe : technik bezpieczeństwa i higieny pracy. Jest osobą ciepłą, uśmiechniętą i pracowitą. Interesuje się gastronomią, muzyką i rysunkiem.

Izabela Figiel- wychowawca w grupie Elfów

Pani Iza jest absolwentką studiów I stopnia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Obecnie kontynuuje naukę na studiach uzupełniających w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji. Pani Iza jest osobą cierpliwą, pogodną, przyjazną, dzięki czemu nawiązuje szybki kontakt zarówno z dziećmi, jak i rodzicami. W pracy szczególną uwagę zwraca na indywidualne podejście do każdego dziecka oraz wspieranie wszechstronnego rozwoju swoich wychowanków. Pani Iza lubi swoją pracę szczególnie za to , że napełnia ją ona pozytywną energią i daje mnóstwo radości i satysfakcji.
Prywatnie Pani Iza jest szczęśliwą mężatką i mamą dwójki wspaniałych dzieciaków.