Przedszkole przyjazne dzieciom

Nasza kadra to wykwalifikowani nauczyciele, którzy traktują pracę z dziećmi jako przyjemność i spełnienie.

Dyrektor przedszkola

mgr Agnieszka Cimek – dyrektor, w Dzwoneczku zajmuje się tymi drobiazgami, dzięki którym przedszkole może na co dzień sprawnie funkcjonować.

Pani Agnieszka jest pedagogiem z wykształcenia i zamiłowania. Ukończyła pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej, studia podyplomowe z zakresu pedagogiki przedszkolnej w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie, studia z zakresu pedagogiki wczesnoszkolnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz studia z zakresu diagnozy i terapii osób z autyzmem i zespołem Aspergera z elementami integracji sensorycznej w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej w Lublinie.  Jako wychowawca stara się ukazać przedszkolakom świat pełen szacunku i wzajemnej tolerancji. Uważa, że każde dziecko powinno być akceptowane i kochane, dlatego ważne jest dla niej indywidualne podejście do każdego dziecka – odkrywanie jego możliwości oraz wspólne pokonywanie słabości. Jest osobą pogodną, pełną energii, uśmiechniętą i cierpliwą, a zarazem wymagającą i wytrwałą. Wobec dzieci stara się być przyjazna i życzliwa, ale też konsekwentna. Zawsze odnosi się do Nich z szacunkiem i wyrozumiałością. W Dzwoneczku zajmuje się  tymi drobiazgami, dzięki którym nasze przedszkole może na co dzień sprawnie funkcjonować.

Terapeuci

Aleksandra Paśnik – psycholog

Aleksandra Paśnik- absolwentka studiów magisterskich na kierunku psychologia ( specjalność wspieranie jakości życia ) oraz studiów pierwszego stopnia na kierunku pedagogika specjalna ( specjalność resocjalizacja oraz pedagogika opiekuńczo wychowawcza ) ukończonych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Stypendystka stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego dla najlepszych studentów. Doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno na uczelni jako członek Koła Naukowego Studentów Psychologii gdzie kierowała sekcja Arteterapii, a także w różnych wolontariatach jak „Akademia Przyszłości” czy w fundacji „Społeczne Szafiry”. W realizacji swoich zajęć Pani Aleksandra wykorzystuje elementy Arteterapii pomagające rozwijać wyobraźnie i myślenie abstrakcyjne u dzieci, elementy Treningu Umiejętności Społecznych obejmujące rozwijanie socjalizacji dzieci oraz naukę bezpiecznego funkcjonowania w codziennym życiu a także elementy grafomotoryki wpływające na usprawnienie motoryki małej. Prywatnie ogromna optymistka, wiecznie widząca we wszystkich dobro. Zawsze stara się roztaczać aurę ciepła i bezpieczeństwa. Miłośniczka książek które pochłania bez opamiętania a także bezpośrednia osoba uwielbiająca nawiązywać nowe relacje.

Sandra Chojda – nauczyciel wspomagający w grupie Biedronek

Ukończyła studia magisterskie na kierunku: pedagogika specjalna o specjalności edukacja i rehabilitacja osób z autyzmem i trudnościami w uczeniu się na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz licencjat z pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej na PWSZ w Zamościu. Również  ukończyła studium o kierunku opiekun medyczny. Prywatnie jest mamą 5letniego Antosia i 7 miesięcznej Alicji. Kieruje się dobrem dzieci, zwraca szczególną uwagę na rozwój małej i dużej motoryki u przedszkolaków. Praca z dziećmi daje jej wielką satysfakcję – spełnia się zawodowo.

Klaudia Włosek – logopeda

Absolwentka studiów I i II stopnia na kierunku Logopedia z audiologią na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (studia magisterskie ukończone o specjalności logopedia kliniczna). Pani Klaudia uwielbia pracę z dziećmi, a na swoich zajęciach stara się, aby dziecko zawsze czuło się bezpiecznie, miało wsparcie oraz wierzyło w swoje możliwości i zdolności. Podczas zajęć logopedycznych ważne jest „podążanie za dzieckiem” oraz jego radość, dlatego cenne jest posiadanie i wykorzystywanie swojej kreatywności, a także zdobytych umiejętności podczas różnorodnych kursów i szkoleń. Pani Klaudia jest odpowiedzialną, życzliwą i empatyczną osobą, a na jej twarzy zawsze można dostrzec szczery uśmiech.

Nauczyciele i wychowawcy

mgr Elżbieta Karolak – wychowawca w grupie Skrzatów

Pani Ela ukończyła studia magisterskie z zakresu pedagogiki opiekuńczo- wychowawczej z reedukacją na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, studia podyplomowe z zakresu pedagogiki przedszkolnej w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie, studia podyplomowe z zakresu diagnozy i terapii osób z autyzmem i zespołem Aspergera w Wyższej Szkole Społeczno- Przyrodniczej w Lublinie oraz szkolenie z zakresu Terapii Ręki.  Praca z dziećmi daje jej dużo satysfakcji i zadowolenia. W swoich działaniach dydaktyczno – wychowawczych kieruje się zawsze dobrem dziecka. Stara się tworzyć dzieciom taką atmosferę i warunki, które zapewniają właściwy rozwój fizyczny i psychiczny.

mgr Wioletta Pietroń – wychowawca w grupie Chochlików

Pani Wiola pracuje w Dzwoneczku od września 2010 r. Ukończyła studia magisterskie z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie oraz studia podyplomowe z zakresu diagnozy i terapii osób z autyzmem i zespołem Aspergera w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej w Lublinie. Pani Wiola jest nauczycielem w grupie 6 latków. Jest osobą obdarzoną wyjątkowym poczuciem humoru i radością życia. Jest przy tym osobą bardzo sumienną, obowiązkową i konsekwentną. Pani Wiola twierdzi, że dzięki pracy z dziećmi nauczyła się patrzeć na świat ich oczami oraz jednocześnie tłumaczyć to, co nowe i niezrozumiałe. Bardzo ważne jest dla niej rozbudzanie ciekawości i wyobraźni podopiecznych.

mgr Izabela Figiel- wychowawca w grupie Elfów

Pani Iza jest absolwentką studiów licencjackich na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończyła również studia uzupełniające magisterskie Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji. Pani Iza jest osobą cierpliwą, pogodną, przyjazną, dzięki czemu nawiązuje szybki kontakt zarówno z dziećmi, jak i rodzicami. W pracy szczególną uwagę zwraca na indywidualne podejście do każdego dziecka oraz wspieranie wszechstronnego rozwoju swoich wychowanków. Pani Iza lubi swoją pracę szczególnie za to , że napełnia ją ona pozytywną energią i daje mnóstwo radości i satysfakcji.
Prywatnie Pani Iza jest szczęśliwą mężatką i mamą dwójki wspaniałych dzieciaków.

Pomoce nauczycieli

Maja Turczak – pomoc nauczyciela w grupie Chochlików

Pani Maja ukończyła studia pedagogiczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Jest osobą bardzo otwarta, uwielbia zabawę z dziećmi. Na codzień jest mamą dwójki cudownych dzieci : 9 letniego syna i 3 letniej córeczki, która jest również dzwoneczkowym przedszkolakiem.

Katarzyna Płudowska

Jestem mamą dwójki dzieci (chlopca i dziewczynki). Posiadam kurs Opiekunki Dziecięcej. W poprzednich latach pracowałam już jako pomoc,  samodzielna opiekunka w żłobkach i przedszkolach. Zapewnienie bezpieczeństwa, szacunek oraz przytulasy w trudnych momentach są dla mnie priorytetem w opiece nad maluchami. Praca z dziećmi daje mi wiele radości. Jestem osobą wesołą, towarzyską, jak również wrażliwą. Interesuje się tańcem i śpiewem. Czas wolny przeznaczam na pielęgnowanie pięknych chwil z najbliższymi.

Monika Choma

Pani Monika jest osobą uśmiechnietą, życzliwą i bardzo odpowiedzialną. Chętnie służy pomocą każdemu przedszkolakowi. Lubi słuchać muzyki i spędzać czas że swoją córką Jagódką, która jest jednym w dzwoneczkowych przedszkolaków.

Pracownicy obsługi

Anna Łukasik

Pani Ania, jest osobą pozytywnie nastawiona do Świata, energiczna, otwarta, uśmiechnięta oraz pracowita.

Mama dwójki kochających dzieci.

Obecnie studiuje na Akademii Wsei w Lublinie.

Wspina się na wyżyny – aby poruszyć kubki smakowe Naszych dzieci.

To nie Magia – to Pani Ania sprawia że nasze przedszkole błyszczy.