Przedszkole przyjazne dzieciom

Nasza kadra to wykwalifikowani nauczyciele, którzy traktują pracę z dziećmi jako przyjemność i spełnienie.

Dyrektor przedszkola

mgr Agnieszka Cimek – dyrektor, w Dzwoneczku zajmuje się tymi drobiazgami, dzięki którym przedszkole może na co dzień sprawnie funkcjonować.

Pani Agnieszka jest pedagogiem z wykształcenia i zamiłowania. Ukończyła pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej, studia podyplomowe z zakresu pedagogiki przedszkolnej w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie, studia z zakresu pedagogiki wczesnoszkolnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz studia z zakresu diagnozy i terapii osób z autyzmem i zespołem Aspergera z elementami integracji sensorycznej w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej w Lublinie.  Jako wychowawca stara się ukazać przedszkolakom świat pełen szacunku i wzajemnej tolerancji. Uważa, że każde dziecko powinno być akceptowane i kochane, dlatego ważne jest dla niej indywidualne podejście do każdego dziecka – odkrywanie jego możliwości oraz wspólne pokonywanie słabości. Jest osobą pogodną, pełną energii, uśmiechniętą i cierpliwą, a zarazem wymagającą i wytrwałą. Wobec dzieci stara się być przyjazna i życzliwa, ale też konsekwentna. Zawsze odnosi się do Nich z szacunkiem i wyrozumiałością. W Dzwoneczku zajmuje się  tymi drobiazgami, dzięki którym nasze przedszkole może na co dzień sprawnie funkcjonować.

Terapeuci

Aleksandra Paśnik – psycholog

Aleksandra Paśnik- absolwentka studiów magisterskich na kierunku psychologia ( specjalność wspieranie jakości życia ) oraz studiów pierwszego stopnia na kierunku pedagogika specjalna ( specjalność resocjalizacja oraz pedagogika opiekuńczo wychowawcza ) ukończonych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Stypendystka stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego dla najlepszych studentów. Doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno na uczelni jako członek Koła Naukowego Studentów Psychologii gdzie kierowała sekcja Arteterapii, a także w różnych wolontariatach jak „Akademia Przyszłości” czy w fundacji „Społeczne Szafiry”. W realizacji swoich zajęć Pani Aleksandra wykorzystuje elementy Arteterapii pomagające rozwijać wyobraźnie i myślenie abstrakcyjne u dzieci, elementy Treningu Umiejętności Społecznych obejmujące rozwijanie socjalizacji dzieci oraz naukę bezpiecznego funkcjonowania w codziennym życiu a także elementy grafomotoryki wpływające na usprawnienie motoryki małej. Prywatnie ogromna optymistka, wiecznie widząca we wszystkich dobro. Zawsze stara się roztaczać aurę ciepła i bezpieczeństwa. Miłośniczka książek które pochłania bez opamiętania a także bezpośrednia osoba uwielbiająca nawiązywać nowe relacje.

Sandra Chojda – nauczyciel wspomagający w grupie Biedronek

Ukończyła studia magisterskie na kierunku: pedagogika specjalna o specjalności edukacja i rehabilitacja osób z autyzmem i trudnościami w uczeniu się na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz licencjat z pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej na PWSZ w Zamościu. Również  ukończyła studium o kierunku opiekun medyczny. Prywatnie jest mamą 5letniego Antosia i 7 miesięcznej Alicji. Kieruje się dobrem dzieci, zwraca szczególną uwagę na rozwój małej i dużej motoryki u przedszkolaków. Praca z dziećmi daje jej wielką satysfakcję – spełnia się zawodowo.

Klaudia Włosek – logopeda

Absolwentka studiów I i II stopnia na kierunku Logopedia z audiologią na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (studia magisterskie ukończone o specjalności logopedia kliniczna). Pani Klaudia uwielbia pracę z dziećmi, a na swoich zajęciach stara się, aby dziecko zawsze czuło się bezpiecznie, miało wsparcie oraz wierzyło w swoje możliwości i zdolności. Podczas zajęć logopedycznych ważne jest „podążanie za dzieckiem” oraz jego radość, dlatego cenne jest posiadanie i wykorzystywanie swojej kreatywności, a także zdobytych umiejętności podczas różnorodnych kursów i szkoleń. Pani Klaudia jest odpowiedzialną, życzliwą i empatyczną osobą, a na jej twarzy zawsze można dostrzec szczery uśmiech.

Nauczyciele wychowawcy

mgr Agnieszka Targońska- Wychowawca w grupie Mrówek

Pani Agnieszka już od liceum marzyła o pracy z dziećmi. Jednak jako młoda osoba podjęła decyzję o studiach na kierunku Ochrona Środowiska. Nie uważa tego jednak za błąd, bo dzięki temu zdobyła ogromną wiedzę oraz bagaż doświadczeń. Jako osoba, którą cechuje upór i determinacja ukończyła studia z tytułem magister inżynier. Kiedy po studiach przyszedł czas na poszukiwanie pracy, pani Agnieszka uświadomiła sobie, że nie jest w miejscu, w którym chciałaby być. Decyzja o podjęciu studiów pedagogicznych przyszła szybko, ponieważ w głębi serca czuła, że robi dobrze i nie pomyliła się. Teraz, kiedy codziennie patrzy na tą szczerą radość i buzie, na których maluje się uśmiech oraz ciekawość i niewymuszoną chęć przyswajania coraz to nowych informacji wie, że dopiero teraz jest tu, gdzie być powinna. Marzenia to coś, o co należy walczyć. Uczmy nasze dzieci, aby w życiu robić to, co się kocha.

mgr Magdalena Ferenc – wychowawca w grupie Żuczków

Pani  Magdalena  ukończyła  studia licencjackie na kierunku  pedagogika o specjalności  animacja  kultury z arteterapią,  studia  magisterskie  na  kierunku  pedagogika o  specjalności pedagogika  rodziny z poradnictwem pedagogicznym  oraz  studia podyplomowe  z  edukacji wczesnoszkolnej  i przedszkolnej. W pracy  z dziećmi  kieruje  się   indywidualnym  podejściem   i  chęcią   stworzenia  życzliwej  i  rodzinnej  atmosfery dla  wszystkich  przedszkolaków. Jest osobą bardzo kreatywną i pomysłową. Cechuje ją duża odpowiedzialność i konsekwencja w działaniu.

Dominika Wójtowicz – wychowawca w grupie Biedronek

Pani Dominika jest absolwentką studiów licencjackich na kierunku pedagogika (specjalność pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i resocjalizacja) na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Obecnie studiuje na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Collegium Humanum. Jest osobą pogodną, uśmiechniętą i cierpliwą. Łatwo nawiązuje kontakt z dziećmi. Do każdego z nich podchodzi w indywidualny sposób. Pani Dominika od najmłodszych lat jest członkiem zespołu muzycznego gdzie nauczyła się gry na pianinie, flecie prostym oraz skrzypcach. Wczesne obcowanie z muzyką rzutuje na dalsze życie małego człowieka, dlatego stara się w swojej pracy umuzykalniać dzieci i pokazać im piękno muzyki.

Pomoce nauczycieli

Katarzyna Kamińska – pomoc nauczyciela w grupie Mrówek

Pani Katarzyna z zawodu jest kucharzem. Jest osoba miłą, ciepłą, cierpliwa, lubiącą pracę z dziećmi. W przedszkolu dba o to, aby brzuszki naszych dzieciaczków były pełne,  a sale czyste i uporządkowane.

Jagoda Kręc – pomoc nauczyciela w grupie Żuczki

Pani Jagoda ukończyła liceum policyjne oraz szkole policealną na profilu technik usług kosmetycznych.
W przedszkolu zapewnia bezpieczeństwo dzieciom .
Dba o to aby wszystkie dzieci czuły się szczęśliwe i zaopiekowane.
Praca w przedszkolu daje jej dużo satysfakcji ponieważ od zawsze lubi spędzać miło czas z najmłodszymi.
Poza przedszkolem interesuje się motoryzacja , lubi długie spacery ze swoim psem oraz dobrą literaturę kryminalna.

mgr Justyna Małyska – pomoc nauczyciela

Pani Justyna ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika szkolna i opiekuńcza w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie oraz magisterskie na kierunku administracja. Obecnie kontynuuje naukę na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Posiada kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, a także ukończone szkolenie: pomoc nauczyciela w przedszkolu. Wyróżnia ją cierpliwość i empatia.

Pracownicy obsługi

Renata

Pani Renata z zawodu jest stylistka fryzur z długoletnim doświadczeniem. Jest osobą radosną, życzliwą z duszą artystyczną. W przedszkolu dba o porządek oraz przygotowanie pysznych posiłków.